CHANGE LANGUAGE

MENÜ

HAKKIMIZDA


Gaziantep’in Nizip İlçesinde 1964 yılında su borularını bükerek sandalye ve masa üretimiyle iş hayatına başlayan Saf Çelik, gün geçtikçe üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini arttırmış, günümüzde önemli sayıda istihdam sağlayan modern bir fabrika haline gelmiştir. 

Özellikle çelik elbise dolapları, çelik ranzalar ve ahşap ofis malzemeleri gibi alanlarda uzmanlaşan Saf Çelik, eğitim mobilyaları ve koltuk branşlarında da Türkiye pazarında söz sahibi olmayı başarmıştır. Ayrıca direkt ve endirekt olarak birçok ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Başlangıçta ilkel makineler ve el emeğine dayanan üretimin tekniklerinin yerini bugün verimlilik ve kalite artışı sağlayan, çağa uygun, modern makinelerle yapılan üretim almıştır. 

Saf Çelik, özellikle son teknoloji ürünü CNC makineleriyle donatılmış makine parkurunda neredeyse sıfır hatalı üretim yapmaktadır. 44.000 metre kare açık, 15.000 metre kare kapalı alanıyla üretim yaparak çevre sanayiciler için de örnek teşkil etmektedir. 15.000 metre kare kapalı alanın içerisinde; 4.000 metre karelik deposu, boya bölümü, ahşap bölümü, koltuk bölümü, çelik bölümü, montaj ve paketleme bölümü bulunmaktadır. 200 profesyonel elemanın çalıştığı Saf Çelik, bilgi ve birikiminin üzerine her geçen gün biraz daha bilgi ekleyerek ilerlemeye devam etmektedir. 1964 yılında Mehmet ÇALIŞKAN tarafından kurulan Saf Çelik şirketi, sonraki nesillerce devam ettirilirken, gerek kurumsallaşma konusunda gösterilen özen, gerekse teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi sayesinde modern bir işletme haline gelmiştir. 

Kurumsallaşma ve teknolojik gelişmeye paralel olarak, iş güvenliği Saf Çelik için öncelikli hususlardan birini oluşturmaktadır. Çalışanların güvenliği için atılması gereken bütün adımlar büyük bir özenle atılmış olup, bu konuda yasal mevzuat ve çağın gerekleri sürekli gözönünde bulundurulmaktadır. İşçilerin sağlık, moral ve motivasyonlarının iyi  olması Saf Çelik’in yönetim esaslarından birini oluşturur. İşçilere sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sunulması konusunda gereken özen ve hassasiyetin gösterilmesi, Saf Çelik’in kurumsal saygınlığının yanısıra verimlilik artışının da vazgeçilmez bir unsurudur. Saf Çelik ailesi olarak çizmiş olduğumuz yol haritasında, kendimizi sürekli geliştirme ve yenilemeyi esas almaktayız. 

Bu yolda hızlı ve emin adımlarla istikrarlı bir şekilde ilerlerken, hedeflerimize ulaşarak iç ve dış pazarda daha etkin bir konuma gelmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Köklü geçmişimiz ve deneyimimizin yanısıra, daima geleceğe dönük yüzümüzle sektörümüzde edindiğimiz öncü konumumuzu sürdürmekte kararlıyız.

Bizden haberdar ol